Absima 1:10 Brushless Set Thrust BL ECOV2 - 60A/3421KV 2120002V2
Цена
86,95 + расходы на доставку
Цена с НДС 25.5 %
Количество
шт
Connector change
В наличии на складе
Store Vaasa0 штк, Только самовывоз.
Store Vantaa9 штк немедленно
При доставке из интернета9 штк немедленно
Код заказа
2120002V2
Штрихкод
Наличие
Немедленно
Информация о наличии на складе
Оценки
Общий рейтинг ()
Описание товара
The motor's corrugated aluminum housing provides maximum surface cooling. Generous 3.5mm gold contact connectors provide a stable and resistance-reduced connection of the components.
With this box it is playfully easy to make the settings of the 10 different parameters.
Highlights:
•    2S & 3S LiPo suitable
•    Programmable via separately available programming box (2110062)
•    Ready-to-run out of the box
Features Brushless ESC:
•    Water-proof 60A ESC incl. cooling fan
•    2S & 3S LiPo suitable
•    T-Plug battery plug
•    Motor connection via 3.5mm gold contact plugs and sockets
•    Immediately ready to drive (no configuration necessary)
•    Easy calibration
•    Sensorless system
•    NiMH 4 - 9 cells & LiPo* 2 - 3 cells operation (*recommended)
•    Overheat protection 120°
•    Short-term load: 360A
•    BEC 6V 6A (switch mode)
•    Multiple protection functions
•    Operating voltage  4.8 – 11.1V
•    Motor timing  18.75 deg.
•    LiPo voltage cutoff: 3.1V/cell (factory setting, programmable)
Technichal Features ESC:
•    Dimensions (L/W/H): 50 x 35 x 37 mm
•    Weight incl. cable: 96 g
Features Brushless Motor:
•    Splash-proof
•    Aluminum housing
•    Sensorless operation
•    Overheat protection: 105°
Technichal Features Motor:
•    3421 KV
•    27.400 RPM @ 7.4 Volt
•    4 Pole
•    Motor size: 540
•    Motor housing length: 52.0 mm
•    Motor housing Ø: 36.0 mm
•    Shaft length: 14.5 mm
•    Shaft Ø: 3,17 mm
•    Weight: 200 g
Scope of delivery:
•    1 pcs. Thrust Eco ESC (Item no. 2110007V2)
•    1 pcs. Thrust Eco Motor (Item no. 2130005)
•    Manual (german/english/french)
Recommended accessories:
•    Item 2110062 - Programm box for Thrust ECOV2 ESC
Размер товара в упаковке или размер торговой упаковки составляет 140 x 90 x 50 mm.