Hobbywing Combo WP10BL120G2 3660SL-3700KV-G2
Цена
109,90 + расходы на доставку
Цена с НДС 25.5 %
Количество
шт
Connector change
В наличии на складе
Store Vaasa0 штк, Только самовывоз.
Store Vantaa1 шт немедленно
При доставке из интернета1 шт немедленно
Код заказа
HW38030211
Штрихкод
Наличие
Немедленно
Информация о наличии на складе
Местоположение Store Vantaa: a-104-0000-a-010
Оценки
Общий рейтинг ()
Описание товара
Features
Experience even more tuning options than its predecessor, including Turbo Timing among others.
Improved switchable BEC output.
Motor rotation direction freely selectable (CW or CCW).
Various protection features in the ESC.
Top performance at an affordable price.
Compact design, suitable for a variety of chassis.
Ideal for many applications and competitions.
Enhanced acceleration and explosive power delivery.
CNC-machined aluminum motor housing.
Utilization of high-quality motor components for durability and smooth operation.
Easily disassembled for maintenance.
Technical Specifications
ESC
Type:
Brushless, Sensored
Current (cont./peak):
120A / 760A
Input Voltage:
2-4S LiPo
BEC:
6V / 7.4V @ 5A (switch mode)
Motor Types:
Brushless motors (with/without sensor)
Motor Limit:
3S LiPo: kV <= 4000 3660 motor
4S LiPo: kV <= 2600 4268 motor
Fan:
Yes, powered by BEC
Programming:
LED Program Box
LCD Program Box (G2)
Separate Programming Port
Waterproof:
Yes (IP67)
Dimensions:
52.8 x 39.8 x 38.2mm
Weight:
119g
Application:
1/10 Short Course, Monster Truck
Motor
Type:
Brushless / Sensorless
Poles:
4
kV Rating:
3700kV
LiPo Cells:
2-3S
No-Load Current:
6.5A
Outer Diameter:
36mm
Length:
60mm
Shaft Diameter:
5mm
Shaft Length:
18.5mm