| Yleisarvosana | ☆☆☆☆☆ |
| Yleisarvosana |
Halpa paketti.
| Yleisarvosana |
Hyvä akku. Kahdella tällaisella saa mukavasti ajoaikaa.
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Hyvä ja helppo kun kaikki tarpeellinen oli tässä paketissa. Autossa mukavasti tehoa ja tehon säädöllä pystyy perheen pikkumieskin ajamaan.
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Tykki
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Tehoa ja kulkua riittää kyllä, mutta ilman suojapussia hiakalla melko lyhytaikaista iloa kun kivet blokkaa ohjauksen ja tuuletinkin imee sisään ja lopettaa toimintansa. Tästä seuraa ylikuumeneminen. Ajovalmiissa paketissa soisi tämän olevan mukana. Tehonsäätö mainio tapa myös pienemmän 5 vuotiaan harjoitella, mutta kärsivällisyys ei riitä auton putsaamiseen 5 min välein. Nyt odotellaan suojapussia ties kuinka kauan… Varaosia tulee myös tarvitsemaan ja nyt toimii takavetona irronnee ruuvin takia…
| Yleisarvosana |
Tehoja löytyy riittävästi tuon kokoiseen autoon. Pölyltä ja kiviltä kannattaa auto suojata. Hyvä harjoittelu auto perheen vanhemmillekkin
| Yleisarvosana |
Todella tehokas auto. Korin materiaali ainut miinus autossa. Liian kovaa muovia verrattuna muihin koreihin,halkeaa todella helposti.
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Loistava ajettava. Kori on vahvistettava kunnolla ennen ensimmäistä ajokertaa, riippumatta ajatko sisällä tai ulkona. Muutenkin varaudu varaosien hankintaan, onneksi ne on kohtuu edullisia.
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Absima RC-auto on toiminut todella hyvin, kylmällä ja lumessa ajaessa kannattaa suojata moottori alue pussilla itse sidoin moottorin ja akun yksinkertaisesti muovpussin sisään ja niin että virta näppäin sekä radio vastaanotin olivat esillä. Ajon jälkeen on paljon helpompi putsata ajoneuvo lumesta koska kopan ja alusta välillä jää rako mistä lumi pääsee helposti sisään. Akun kestokin paranee kun sen suojaa.
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
| Yleisarvosana |
Mahtava kosla! Voimaa löytyy ja hintaansa nähden vaikuttaa laadukkaalta! S2 lipolla mikä pakettiin kuului ajelen niinkauan kuin on tarvis. Pieneen pihapiiriin en ehkä ostaisi vauhdin takia. Sinne sitten jotain maltillisempaa.
No nyt löyty viimesen päälle voimaa a vauhtia. Ostin vielä toisen samanlaisen lipo-akun että saapi ajella pitempään, mutta ei tarvinnu vaihtaa, sillä ajoaikaa kyllä riittää paketin mukana tulleella akulla.Ohjaus servo hiukka pätki jostain syystä, mutta alko sitte pelittään ihan itekseen?? saatto mennä joku kivi väliin...suositukset tälle paketille....vastinetta rahalle!!